راهکار های مراقبت از تارهای نازک مو

راهکار های مراقبت از تارهای نازک مو

راهکار های مراقبت از تارهای نازک مو

آیا با مشکل نازکی موی سر درگیر هستید؟ در این مقاله می خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه از موهای نازک خود مراقبت کنید.

تارهای موی خود را تمیز نگه دارید
ریچارد ماناح آرایشگر بین المللی به افرادی که موهایی نازک دارند توصیه می کند به شامپوی خود اهمیت بخصوصی بدهند چون موها وقتی چرب می شوند نازک تر از همیشه جلوه میکنند. او همچنین توصیه می کند از شامپوهای حجم دهنده استفاده کنید تا موها ظاهری ضخیم و کلفت تر  پیدا کنند. استفاده از شامپوی خشک برای جذب چربی ها و حجم دادن به ریشه مو نیز بسیار کمک کنن

از نرم کننده استفاده کنید
اگر موهایتان کم حجم و راکد شده، مشخص است که با نرم کننده به آنها وزن نمی دهید و یا نرم کننده را به تمام نقاط سر نمی زنید. ریچارد ماناح توصیه می کند به نوک موها که بیشتر از باقی قسمت های آن در معرض خشکی قرار دارد نرم کننده بزنید.

موهایتان را کوتاه کنید
هر شش تا هشت هفته به آرایشگاه بروید و موهایتان را مقداری کوتاه کنیدتا ظاهری سالم و پرتر داشته باشند. همچنین از آرایشگر خود بخواهید بیش از حد موها را لایه لایه نکند. شکل موها باید طوری باشد که ضخیم نشان دهد مخصوصا در نوک موها. وقتی موها لایه لایه باشد یعنی لایه ها از یکدیگر بلندتر یا کوتاه تر باشند ظاهر موه را نازک نشان میدهد.

از محصولات آرایشی استفاده کنید
اگر موهایی نازک دارید، محصولات آرایشی می توانند به عنوان سلاح  عمل کنند، مخصوصا حجم دهنده هایی مانند فوم های ضخیم کننده مو. توصیه می شود در هر قسمت از مو که این محصولات آرایشی را استفاده کردید، از سشوار با باد سرد استفاده کنید تا ضخامت موها بالا برود.

مواظب گرما باشید
مواظب باشید وسایل حرارتی مو هایتان را خراب نکند. برای مثال 400 درجه فارنهایت مسلما برای موهای نازک بسیار بالا است. پس مواظب درجه حرارتی که موهایتان را در معرضش قرار می دهید باشید.

از ماسک مو ی ترمیم کننده استفاده کنید
دکتر جالیمن متخصص پوست و مو به مراجعینش که موهایی نازک دارند توصیه می کند هفته ای یکبار از ماسک مو استفاده کنند تا قسمت های آسیب دیده ترمیم شوند و ظاهر آنها ضخیم تر و پر تر  شود. دقت داشته باشید ماسک مویی که استفاده می کنید باید سرشار از آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین A و C و اسید چرب های ضروری باشد.

اشتراک گذاری پست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *