شش خواص شگفت انگیز آویشن

شش خواص شگفت انگیز آویشن

شش خواص شگفت انگیز آویشن

1. درمان سرفه با آویشن
روغن آویشن که از برگ‌های آن گرفته می‌شود اغلب به‌ عنوان داروی طبیعی برای سرفه بکار می رود. در یک تحقیق مشخص شد ترکیب آویشن با برگ‌های گیاه «پاپیتال» به  درمان سرفه و دیگر علائم برونشیت کمک می‌کند.

2. آویشن برای افزایش ایمنی بدن
تأمین تمامی ویتامین‌های مورد نیاز بدن در روز از طریق خوردن مواد غذایی دشوار است اما آویشن منبع غنی از ویتامین C و A است. از دیگر فواید آویشن می توان به وجود مس، فیبر، منگنز و آهن در آن اشاره کرد

3. خاصیت آویشن در گندزدایی کردن
گرد و خاک یکی از خطرناک‌ترین آلاینده‌های هوا در فضای خانه است که می‌توان برای از بین بردن آن از روغن آویشن استفاده کرد. روغن این گیاه دارای خواص ضدقارچی است.

4. خلاصی از آفات ها با آویشن
آویشن یکی از عناصر  سازنده ی بسیاری از حشره‌کش‌ها به حساب می‌آید و برای از بین بردن ویروس، باکتری‌ها، موش‌ها و دیگر جانوران مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت یک حشره کش خانگی چهار قطره از روغن آویشن را با روغن زیتون ترکیب کنید.

5. آویشن بهبوددهنده خلق‌وخو
روغن آویشن اغلب برای معطر کردن استفاده می‌شود چرا که حاوی ماده ای به نام «کارواکرول» است. در سال 2013 مشخص شد کارواکرول با اثر کردن روی اعصاب موجب تقویت احساس سرحالی و شاد بودن در افراد می‌شود.

6. آویشن ؛ مناسب برای فشارخون
مصرف آویشن برای افرادی که از فشارخون بالا رنج می‌برند توصیه نمیشود. قبل از مصرف حتماً با پزشکتان مشورت کنید. اما نتایج یک مطالعه  نشان می‌دهد عصاره آویشن به‌ طور چشمگیر میزان ضربان قلب را در موش‌های مبتلا به فشارخون بالا کاهش می‌دهد و همچنین به پایین آوردن میزان کلسترول خون کمک می‌کند. یکی از روش‌های مطمئن استفاده از آویشن برای پایین آوردن ضربان قلب جایگزین کردن آن با نمک در مواد خوراکی است.

اشتراک گذاری پست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *